50
edits
m (→Halo 2: citation) |
Chipsnapper (talk | contribs) (Added Infinite map names) |
||
Line 680: | Line 680: | ||
===''Halo Infinite''=== | ===''Halo Infinite''=== | ||
{{Expand-section}} | {{Expand-section}} | ||
{| class="wikitable" | |||
|- | |||
! Map !! .map filename !! Notes | |||
|- | |||
|colspan="3"; align="center"|'''Campaign''' | |||
|- | |||
| Open world || <code>island01</code> || | |||
|- | |||
| ''[[Warship Gbraakon]]'' || <code>dungeon_banished_ship</code> || | |||
|- | |||
| || <code>underbelly</code> || | |||
|- | |||
| || <code>dungeon_boss_hq_interior</code> || | |||
|- | |||
| || <code>dungeon_cortana_palace</code> || | |||
|- | |||
| || <code>dungeon_forerunner_austin</code> || | |||
|- | |||
| || <code>dungeon_forerunner_dallas</code> || | |||
|- | |||
| || <code>dungeon_forerunner_houston</code> || | |||
|- | |||
| || <code>dungeon_spire_01</code> || | |||
|- | |||
| || <code>dungeon_spire_02</code> || | |||
|- | |||
|colspan="3"; align="center"|'''Multiplayer''' | |||
|- | |||
| [[Halo Infinite#Academy|Tutorial]] || <code>academy_tutorial</code> || | |||
|- | |||
| [[Halo Infinite#Academy|Weapon Drills]] || <code>academy_weapon_drills</code> || | |||
|- | |||
| [[Deadlock]] || <code>btb_drydock</code> || | |||
|- | |||
| || <code>btb_engine</code> || | |||
|- | |||
| || <code>btb_exiled</code> || | |||
|- | |||
| [[Fragmentation]] || <code>btb_fragmentation</code> || | |||
|- | |||
| [[Highpower]] || <code>btb_highpower</code> || | |||
|- | |||
| [[Catalyst]] || <code>catalyst</code> || | |||
|- | |||
| [[Chasm]] || <code>chasm</code> || | |||
|- | |||
| [[Aquarius]] || <code>ctf_aquarius</code> || | |||
|- | |||
| [[Bazaar]] || <code>ctf_bazaar</code> || | |||
|- | |||
| [[Breaker]] || <code>ctf_breaker</code> || | |||
|- | |||
| [[Forbidden]] || <code>ctf_forbidden</code> || | |||
|- | |||
| [[Illusion]] || <code>ctf_illusion</code> || | |||
|- | |||
| || <code>fo03_space</code> || | |||
|- | |||
| || <code>fo05_desert</code> || | |||
|- | |||
| || <code>fo06_deepsea</code> || | |||
|- | |||
| || <code>fo08_wetland</code> || | |||
|- | |||
| || <code>fo09_academy</code> || | |||
|- | |||
| || <code>fo10_deadland</code> || | |||
|- | |||
| || <code>fo11_blank</code> || | |||
|- | |||
| || <code>fo13_frost</code> || | |||
|- | |||
| [[Forest]] || <code>forest</code> || | |||
|- | |||
| [[House of Reckoning]] || <code>pve_house</code> || Firefight instance | |||
|- | |||
| || <code>ridgeline</code> || | |||
|- | |||
| [[Recharge]] || <code>sgh_blueprint</code> || | |||
|- | |||
| [[Prism]] || <code>sgh_crystalcaves</code> || | |||
|- | |||
| [[Live Fire]] || <code>sgh_interlock</code> || | |||
|- | |||
| [[Streets]] || <code>sgh_streets</code> || | |||
|- | |||
| [[Behemoth]] || <code>va_behemoth</code> || | |||
|- | |||
| [[Launch Site]] || <code>va_launchsite</code> || | |||
|} | |||
==Further Reading== | ==Further Reading== |
edits